Zdjęcia: Aleksander Winter

Data: 23. marca 2013

Dzień Dawcy Szpiku dla Jagódki i Innych

23 marca 2013r. Fundacja Dlaczego Pomagam i Fundacja DKMS zorganizowały Dzień Dawcy Szpiku dla Jagódki i Innych.
Dzień Dawcy dedykowany był 1,5 rocznej Jagódce chorej na ostrą białaczkę szpikową. Obecnie jedynym ratunkiem dla Jagódki jest przeszczep szpiku. Jej najbliższa rodzina nie może niestety oddać szpiku Jagódce, dlatego poszukujemy bliźniaka genetycznego wśród obcych ludzi. A bez zgodnego genetycznie dawcy Jgódka może umrzeć.

Udało się zarejestrować 320 potencjalnych Dawców !!!!!!!!!!!

Podziękowania za pomoc w organizacji i ciężką wykonaną pracę dla wolontariuszy i wszystkich, którzy z nami byli:
pielęgniarkom, pani lekarz, zarządowi, zawodnikom i pracownikom IKS „ATAK” w Elblągu, uczniom z IV LO w Elblągu, harcerzom, uczniom ze Szkoły Policealnej „MEDYK” w Elblągu, Elbląskiemu Oddziałowi Abstrakcyjnemu, Fabryce Działań Niemożliwych, Przedszkolu Twórczej Aktywności „MUCHOMOR”, Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu, Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu, Urzędowi Miasta w Elblągu, Fundacji DKMS Polska, firmie POLISZYNEL, dziennikarzom.