JUSTYNKA WIĄCEK
POMOC DLA JUSTYNKI

Justynka, to z wyglądu normalne dziecko, które niczym się nie różni od innych dzieci. Jest kochanym i mądrym dzieckiem, ale niestety chorym. Urodziła się 23.11.2006r. Gdy miała 3 tygodnie zdiagnozowano u niej w oczkach Gronkowca Złocistego. Leczenie antybiotykami trwało 8 miesięcy. Gdy skończyła roczek pojawiły się pierwsze drgawki padaczkowe. Dokładnie rok później drgawki się powtórzyły, jednak tym razem z utratą przytomności. Kolejne badania potwierdziły epilepsję oraz torbiel przyśrodkowej części płata skroniowego lewego o średnicy 9 mm.
W marcu 2011r. z powodu silnego stanu zapalnego okostnej, miała operacyjnie usuniętych 14 chorych zaatakowanych przez Gronkowca ząbków. W kwietniu 2011r. zdiagnozowano u Justynki autyzm dziecięcy. W kwietniu 2012r. u Justynki zdiagnozowano także gronkowca jelit.

Aby udało się zwalczyć choroby, Justynka potrzebuje intensywnej rehabilitacji i leczenia (uczestnictwo w zajęciach socjoterapeutycznych, zajęciach SI i Biofeedback, zajęcia Sherborne).

Pomimo swojej choroby Justynka jest bardzo żywym i pogodnym dzieckiem. Lubi biegać, skakać, tańczyć, słuchać czytanych jej bajek. Dla swojej mamy i siostrzyczki jest „całym światem”.

Danuta - mama
Krzyżanowice