MARCINEK MAKOWSKI
WSPIERAMY MARCINKA

Marcinek ma 12 lat i od urodzenia cierpi na czterokończynowe spastyczne mózgowe porażenie dziecięce oraz zdiagnozowaną padaczkę. Do tej pory Marcin nie potrafi chodzić i siedzieć.

Chcąc zapewnić naszemu dziecku normalne życie, od dwóch lat Marcinek uczęszcza
do szkoły specjalnej, co powoduje Jego widoczny rozwój intelektualny.

Marcin korzysta dwa razy w tygodniu z rehabilitacji, ale jest to zdecydowanie za mało.
Szansą na lepszy rozwój są intensywne rehabilitacje oraz wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne kilka razy do roku.

Pomimo ciężkiej choroby, Marcinek jest na co dzień uśmiechniętym i wesołym chłopcem.
Dzielnie pracuje nad swoim rozwojem, aby w przyszłości móc funkcjonować w miarę samodzielnie w społeczeństwie.

Naszym marzeniem jest, aby nasze dziecko było na tyle sprawne, by mieć kiedyś grono przyjaciół
i żeby nigdy nie schodził mu uśmiech z buzi.

Ania i Wojtek - rodzice
Gronowo Elbląskie