Data: 14. września 2012

Misja

Idea powołania Fundacji zrodziła się z doświadczeń, wiedzy i przekonania, że każdy, również każde dziecko będące w potrzebie i jego rodzice mają prawo zwrócić się o pomoc.

Szczególną pomoc Fundacja kieruje do dzieci, które los doświadczył chorobą i ich rodziców, toczących każdego dnia nierówną walkę o życie swojego dziecka.

Choroba dziecka to tragedia, jaką przeżywają rodzice. Niewiedza, bezradność, bezsilność, ból, stres to towarzyszące nieodzownie stany emocjonalne, ale obok nich pojawia się natychmiastowo stan finansowy rodziców. Długotrwałe i specjalistyczne leczenie, zabiegi operacyjne, środki farmaceutyczne i pielęgnacyjne - to wszystko przekracza możliwości materialne rodziców.

Dlatego też Fundacja Dlaczego Pomagam otacza swoją opieką tych najbardziej potrzebujących, aby stworzyć im jak najlepsze warunki powrotu do zdrowia i normalnego życia.

Fundacja Dlaczego Pomagam powstała ku czci i pamięci małej Wiktorii, której chęć życia, pomimo trudnej i nierównej walki z chorobą, może być dla wielu przykładem.