Zdjęcia: Anna Dembińska

Data: 06. grudnia 2012

Charytatywny Bal Mikołajkowy dla Dzieci

Niezapomniane, pełne wrażeń i emocji popołudnie 6 grudnia 2012r. spędzone na Balu Mikołajkowym w Ratuszu Staromiejskim.
Tak mogą powiedzieć rodzice 164 dzieci, które uczestniczyły w balu Fundacji Dlaczego Pomagam!!! Ogromna frekwencja i odzew rodziców, którzy mogli po raz trzeci bawić się na organizowanej przez Fundację imprezie charytatywnej.

Na naszych najmłodszych gości czekała cała moc atrakcji. Była szalona zabawa i tańce, również wspólne z rodzicami. Na olbrzymiej roli papieru dzieci rysowały listy do Mikołaja, czytano opowiadania świąteczne i mikołajowe. Nie zabrakło również najważniejszej postaci – Świętego Mikołaja, który przybył specjalnie do naszych dzieci. Każde dziecko mogło podejść do Mikołaja, przywitać się, uściskać, usiąść na kolano oraz otrzymać prosto z Jego rąk upominek.

Tego dnia w Ratuszu Staromiejskim było gwarno, wesoło i kolorowo. Dzieci poprzebierane były pomysłowo i oryginalnie. Były aniołki, śnieżynki, mikołajki, czerwone kapturki, księżniczki, królewny, krakowianki, rycerze, piraci, biedronki, misie i wiele wiele innych.

Jak na każdej akcji charytatywnej Fundacji Dlaczego Pomagam, również na Balu nie mogło zabraknąć stoiska z produktami internetowego Sklepu Fundacji oraz kawiarenki z gorącymi napojami i słodkościami, których dochód zasila konto Fundacji na realizację jej celów statutowych.

Na Balu Mikołajkowym gościliśmy szczególnych gości, którymi były zawodniczki z elbląskiego Klubu Sportowego „Start”, a także przyszłe zawodniczki - 6-to klasistki z SP 12 w Elblągu.

Patronatem honorowym Charytatywny Bal Mikołajkowy dla Dzieci objął Pan Grzegorz Nowaczyk Prezydent Miasta Elbląg.